понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Неофицијално газдата на Етно буре се самоубил поради неподмирени долгови

policija-stop500

Поврзани вести

Мртов маж вчера попладнето бил пронајден зад ресторанот Имес, во близина на Кејот на Вардар во импровизиран објект, oбјави Курир.

Станува збор за 44 годишниот Мио М., кој според неофицијални информации е сопственик на ресторанот Етно буре кој се наоѓа во Лептокарија. Починатиот најверојатно извршил самоубиство, а на неговото тело е пронајдена рана од огнено оружје во пределот на градите.

Од МВР за Курир потврдуваат дека вчера попладнето е пронајдено починато машко лице.

Оттаму истакнуваат дека телото на починатиот е предадено на криминалистичка обдукција, по што ќе бидат познати детали.

Мио зад себе остави едно дете и сопруга и неофицијално се зборува дека веќе подолго време имал проблем со притисоци поради неподмирени долгови и проблеми со бизнисот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести