четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Се самоуби германски фудбалер

Берман беше поранешен фудбалер на второлигашките германски екипи Сент Паули и Унион Берлин, а во ланската сезона настапуваше за нисколигашот Спандоер.

berman-500

Последни вести

Германскиот фудбалер Андреас Берман се самоуби во својата 33-та година од животот, откако долги години боледувал од депресија.

Берман беше поранешен фудбалер на второлигашките германски екипи Сент Паули и Унион Берлин, а во ланската сезона настапуваше за нисколигашот Спандоер.

Познат е по бројните ТВ настапи на кои ја промовираше својата книга „Црвен картон за депресијата“, во кои говореше за својата борба против таа болест, а и пред две години изврши обид за самоубиство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести