среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Се самоуби Гоце Тунтар, член на „Достоинство“

tuntar-goce

Последни вести

Денес, рано наутро, животот си го одзеде Гоце Велковски – Тунтар од Куманово, член на “Достоинство“ од самото формирање, информираше лидерот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов.

-Како професионален војник на АРМ учествуваше во одбраната на Република Македонија во 2001 година. Последната година работеше во агенција за обезбедување во Куманово. Зад себе остави 3 малолетни деца. Почивај во мир, македонски бранителу, напиша Ангелов.

Погребот ќе се одржи утре во 14.00 часот, на градските гробишта во Куманово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести