Македонија,Крими хроника

Се самоуби момче од Кавадарци

Се самоуби момче од Кавадарци

Момче од Кавадарци се самоуби скокајќи од поткровје.

Кога дошла Итната помош момчето не покажувало знаци на живот. Се обиделе да го реанимираат на самото место и во кавадаречката општа болница, но без успех, момчето починало.

Телото е предадено на обдукција за да се видат вистинските причини за смртта.