петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Се самоуби продуцентот на Сити радио во Сараево

pppp

Последни вести

Познат активист во невладиниот сектор во Босна и Херцеговина, утрово околу 1:50 часот се фрлил од зграда во центарот на Сараево, јавува босанскиот портал Кликс.

Ермин Брдариќ со години работел во невладината организација Отворена мрежа која важи за една од најактивните во БиХ.

Тој бил и продуцент на Сити радио од Сараево и на радиото Отворена мрежа.

Информацијата ја потврдила и полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести