среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Се самоуби висок функционер на „Самоопределување“

Samoopredeljenje

Поврзани вести

Вчеравечер се самоуби организацискиот секретар на приштинскиот огранок на движењето „Самоопределување“, фрлајќи се од шестиот кат на зграда во близина на болница во Приштина.

Неговата партија изрази жалење за трагедијата и длабоко сочувство кон неговото семејство. Тој на партиската функција бил од 2012 година. Семејството Дехари по потекло е од Куманово.

Од полицијата изјавиле дека случајот се уште не може да го затворат и оти го чекаат обдукциски наод.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести