Балкан

Се самоуби жена од Косово – Дознала дека е тешко болна

Се самоуби жена од Косово – Дознала дека е тешко болна

Слаѓана Дениќ (53) од Косово вчера скокна од шестиот спрат од зградата во која живее.

Оваа информација веднаш ја потврди и косовската полиција.

Според неофицијалните информации на Слаѓана и било соопштено дека боледува од некоја болест, па најверојатно поради тоа го извршила самоубиството.