четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Се самозапали осуденик во затворот во Битола

brza pomos

Последни вести

Околу 21 часот и 30 минути во Затворот-Битола во притворското одделение, се случила трагедија. Според подтаоците, осуденик од Куманово се потурил со колонска вода и се самозапалил, пренесува „Република“

Осуденикот бил веднаш пренесен во Клиничкиот Центар во Битола , каде му се констатирани изгороници од 3 степен.

Кумановчанецот се бори за живот.

Најчитани вести