четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Се санира читалната во „Гоце Делчев“, етапно се реконструира и студентскиот дом

500DSCN7242

Последни вести

Во врска со прилозите на дел од медиумите за состојбата на читалната во студентскиот дом „Гоце Делчев“, од Државниот студентски дом „Скопје“ информираат дека веќе се преземаат активности за санација на состојбата.

Во изминатиот период се вршеше набавка на потребните материјали за привремена санација на читалната, се додека не се изврши и целосна нејзина реконструкција, се вели во реакцијата.

Напоменуваат дека во тек е и реконструкцијата на студентскиот дом „Гоце Делчев“, која се реализира етапно.

-Токму затоа апелираме на воздржаност од користење на сензационалистички наслови во известувањето за студентскиот стандард од страна на медиумите, стои во реакцијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести