Крими хроника

Се скарале за огревни дрва и го прободел со нож

Се скарале за огревни дрва и го прободел со нож

На 44 годишниот маж му била укажана лекарска помош во Медицинскиот Центар Кичево, но поради тежината на повредата, тој би пренесен на натамошно лекување во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Кичево, при што пронајден е нож. Се преземаат мерки за документирање и целосно расчистување на случајот.