недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се сончала гола на прозорец и предизвикала сообраќајка

suncanje-austrija-lancani-sudar-foto-dayli-mail-1403074867-518195

Поврзани вести

Австралијанка се сончала гола на прозорецот од својот дом и предизвикала сообраќајна несреќа.

Жената чии нозе ѕиркаат од третиот кат од зградата ги фотографирал студентот Грегори Шакаки.

-Кога ја видов помислив дека ме удрила сончаница, вели тој.

Мотоциклистот Михајл Кинаст вели дека возел кога пред него се судриле два автомобили бидејќи возачите гледале во младата гола жена на прозорецот.

-Слушнав како возачот од удренот автомобил го запрашал другиот возач: „Гледаш ли каде возиш?“, на што другиот одговорил: „Прости, ми го зеде вниманието“, покажувајќи кон прозорецот. Следел одговор: „А, те разбирам во целост“, раскажува Кинаст.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести