петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Се средува паркот пред мостот кај Билјанини извори

500075324-1

Последни вести

Екипите на „Паркови и зеленило“- Охрид, интензивно го уредуваат паркот лоциран пред мостот кај каналот „Билјанини Извори“.

На локацијата од отстранетитe киосци ќе се засадува трева, а во најскоро време на целиот простор треба да се постави систем за наводнување.

Уредени се крошните од дрвјата и отстранети се суви гранки. Расчистена е и областа „Мазија“ која се наоѓа во близина на обновеното живеалиште на жолтиот локвањ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести