вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Се сруши авион кај Нови Сад, загинаа двајца

avion

Последни вести

Пилотот Тома Ѓорѓевиќ и еден негов сопатник загинаа денеска околу 13 часот кога спортскиот авион во кој се наоѓале се срушил во поле кај Бачка Јарка.

Авионот бил во сопственост на ДТД „Рибарство“ и бил нов SkyLeader 600 кој учевствувал во церемонијата на отворање на новиот аеродром во Ченеј.

До несреќата дошло при маневар на 100 метри, при што авионот ја изгубил потребната висина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести