петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Се сруши германски борбен авион, пилотот прежиевал

Пилотите се здобиле со полесни повреди, но декa не се задржани на болничко лекување.

borben avion

Последни вести

Борбен авион „торнадо“ на германската војска се сруши недалеку од Кобленца на западот на Германија и двата пилота, безбедно го напуштиле авионот, соопшти денеска локалната полиција.

Во соопштението се наведува дека пилотите се здобиле со полесни повреди, но декa не се задржани на болничко лекување.

Остатоци од авионот се срушиле на автопатот во близина на несреќата, при што патот накратко беше затворен за сообраќај. Никој не е повреден во несреќата.

Авионот се срушил во ридски регион оддалечен околу 50 километри западно од Кобленца. Причините за несреќата се уште не се соопштени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести