петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Се сруши рид врз автомобил, три лица се повредени

brdoooo

Последни вести

Три лица се повредени кога врз автомобилот во кој се превезувале се срушил дел од рид на патот од Бистрица кон Прибој во Србија, јавува Танјуг.

– Две лица се полесно повредени, една жена е потешко, но никој од нив не е во животна опасност, нела Едина Џиновиќ од „Патишта“, пренесува Танјуг.

Настанот се случил синоќа. Џиновиќ навела дека во тој дел од патиштата постојат нестабилни косини во карпите, кои што повремено се рушат, а особено по обилните дождови.

Најчитани вести