петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се сруши шестокатница во изградба на Тајланд, 10 мртви

bankok

Поврзани вести

Најмалку 10 градежни работници загинаа кога се сруши шестокатница која ја правеа на периферијата на Бангкок, главниот град на Тајланд, јави денеска агенцијата Асошиетед прес.

Под рушевините се наоѓаат уште работници, а за најмалку четворица се стравува дека се мртви.Според наводите на полицијата, кај градбата за време на инцидентот имало 30-40 работници.

Властите стравуваат дека најмалку уште четворица затрупани работници се мртви.

Поради овој инцидент уапесни се четири лица, вклучувајќи и иниженери кои работат на објектот. Сите ќе се соочат со обвиненија за кривични дела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести