четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Се сруши воен авион во Франција, нема повредени

avion

Поврзани вести

Францускиот борбен авион „мираж“ се сруши денеска во ненаселена област во текот на обука, а двата пилота безбедно катапултирале, соопштија француските воздухопловни сили.

Причината за падот се уште не е позната.

Уште еден ваков авион се сруши на 12 мај исто така при ваква вежба, на североистокот на Франција. И тогаш пилотот успешно се катапултираше.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести