вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Се сруши зграда во Лондон, една жена загина

brza pomos

Последни вести

Една жена загинала, а еден маж е повреден при уривање на зграда во центарот на Лондон, објави „АП“.

Двајцата се наоѓале во возило паркирано непосредно во близината на зградата. Властите водат истрага за причините за инцидентот.

Трагедијата се случила е во градското подрачје Холборн. Нема информации што го предизвикало уривањето на зградата.

Повредениот маж се наоѓа во болница и е во стабилна сосотојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести