четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Се сруши кровот на концертот на Дино Мерлин, тапанарот во болница

dino-merlin

Последни вести

Долго очекуваниот концерт на пејачот во Сански Мост е прекинат по еден час, откако тој и се обратил на публиката и побарал да го напуштат стадионот поради големото невреме.

„Си одиме дома. За жал ова е невозможно. Ви благодарам. Ако даде Бог, ќе има напредна прилика и ќе имаме повеќе среќа. Ова е опасно по живот“ – кажал Дино Мерлин, додека во позадина свирела песната „Хајде ночас ми доџи“.

Но 15 минути откако концертот бил прекинат, кровот на бината се срушил и повреден бил тапанарот Амар Чешијар, кој во тој момент бил на бината. Тапанарот бил однесен во болница каде била констатирана повреда на ногата.

 

Најчитани вести