петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Се сруши руски воен авион

Во авионот немало муниција, а паднал во ненаселено место

avion-vo=let

Последни вести

Руски воен авион се сруши во ненаселено место во регионот на Ставропол.

Од руското министерство за одбрана соопштил дека авионот се срушил за време на лет недалеку од војниот аеродром „Буденовск“.

Во соопштението се наведува дека во авионот немало муниција и дека паднал во ненаселено место.

За овој случај е формирана специјална комисија која ја спроведе истрагата.

Најчитани вести