Балкан

Се стега обрачот: Откриен убиецот на Јелена

Се стега обрачот: Откриен убиецот на Јелена

Полицијата открила кој е убиецот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Црвенка и само прашање на ден  е кога тој ќе биде уапсен, дознава српски „Курир“.

Извори блиски на истрагата за весникот велат дека злосторникот е „притиснат до ѕид“ , а голем број докази чекаат потврда од вештачењето и анализата и ќе бидат готови во текот на слесната недела.

Инаку, вчера во регионот Брчко во БиХ е уапсен Небојша Ројко од Црвенка, по кого српската полиција трагаше во врска со убиството на Јелена. Повеќе за ова на следниот линк.