понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се судел за ориз, добил срцев удар. Штипјанец се бори за живот

sudsud

Последни вести

Шеесетгодишен штипјанец се бори за живот, откако вчера доживеал срцев удар на судско рочиште во основниот суд во Штип.

Тој се судел со познаник за нива со ориз, а сега се наоѓа во животна опасност.

Според штипската полиција, за брзо време пристигнала екипа на Брза помош која успеала со долга реанимација да го поврати во живот и безбедно да го пренесе во болница.

Најчитани вести