сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се судрија 150 автомобили, двајца загинати

mkd-91451

Поврзани вести

Две лица загинаа кога поради густата магла дошло до судир меѓу 150 автомобили на автопат во јужна Холандија, соопшти денеска холандската спасувачка служба.

До судирот дошло во утринските часови на автопат кој ги поврзува јужните градови Гоес и Миделбург околу 150 км југозападно од Амстердам, пренесува АФП.

„Автомобилите од двете насоки на автопатот се судрија,“ изјави портпаролот на безбедносната служба Ханс Хубрегтсе.

На местото на инцидентот, осум километри од градот Гоес стигнале 50 амбулантни и други возила за помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести