Македонија,Крими хроника

ФОТО: Се судрија автобус на ЈСП и автомобил кај „Мавровка“

ФОТО: Се судрија автобус на ЈСП и автомобил кај „Мавровка“

Утринава во 8.45 часот, на крстосницата на булеварите Гоце Делчев и Стив Наумов (во близина на трговскиот центар „Мавровка“), автобус на ЈСП број 75 се судрил со автомобил „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички.

Соред првичните информации, автомобилот од првата лента се обидел да се престрои во третата и при тоа му го пресекол патот на автобусот.

Засега нема пријавено повредени, а полицијата врши увид на местото на настанот.

soobrakaj-500