четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Се судрија автобус на ЈСП и автомобил кај „Мавровка“

Соред првичните информации, автомобилот од првата лента се обидел да се престрои во третата и при тоа му го пресекол патот на автобусот.

soobrakaj-2-500

Поврзани вести

Утринава во 8.45 часот, на крстосницата на булеварите Гоце Делчев и Стив Наумов (во близина на трговскиот центар „Мавровка“), автобус на ЈСП број 75 се судрил со автомобил „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички.

Соред првичните информации, автомобилот од првата лента се обидел да се престрои во третата и при тоа му го пресекол патот на автобусот.

Засега нема пријавено повредени, а полицијата врши увид на местото на настанот.

soobrakaj-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести