Балкан

Се судрија Брза помош и полициско возило, повредена лекарка

Се судрија Брза помош и полициско возило, повредена лекарка

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случи вчерва околу 20 часот во Зрењанин, Србија, при што е повредена една лекарка.

Во сообраќајката учествувале возило на Брза Помош и полициски атомобил.

По сообраќјката, со возилото на Брза Помош во болница е префрлена докторката. Таа нема сериозни повреди.