среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Се судрија Брза помош и полициско возило, повредена лекарка

soobrakajka

Поврзани вести

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случи вчерва околу 20 часот во Зрењанин, Србија, при што е повредена една лекарка.

Во сообраќајката учествувале возило на Брза Помош и полициски атомобил.

По сообраќјката, со возилото на Брза Помош во болница е префрлена докторката. Таа нема сериозни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести