понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Се судрија булдожер и такси во Србија, еден загинат

Soobrakjajka-kaj-Kumanovo_Photo_TosheOgnjanov-R-10

Последни вести

Еден маж загина, а тројца се повредени во судар на булдожер со такси вчера околу 17 часот на патот помеѓу Батајнице и Нови Бановац.

Како што пренесува порталот Блиц, едно лице по тешката сообраќајка загинало веднаш, а тројцара повредени се пренесени во болница.

Лекарите од итната помош велат дека еден од повредените е во тешка сосотојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести