четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Се судрија два автобуса кај Демир Хисар

th

Последни вести

Попладнево околу 16 часот, на патот Битола- Демир Хисар, кај местото викано Бели Мост во близина на селото Лисолај, се случи тешка сообраќајна несреќа.

Според полициски извори, во сообраќајката учествувале два автобуси со битолски регистарски таблички. По судирот еден од автобусите излетал од патот и се превртел во река.

Од полицијата ја потврдуваат сообраќајката и информираат дека голем број возила на Брза Помош се упатиле на местото бидејќи поголем број луѓе се жалеле на повреди.

Сообраќајот во моментов на овој патен правец е во прекин.

Порталот Здравство24.мк објави дека најмалку 15 лица се повредени, од кои тројца потешко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести