Свет

Се судрија два воза во Јапонија, 20 лица загинаа

Се судрија два воза во Јапонија, 20 лица загинаа

Најмалку 20 лица загинаа при судир на два воза во јапонскиот град Кавасаки, јавува РИА Новости.

При судирот еден од возовите излетал од шините.