недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Се судрија два воза во Јапонија, 20 лица загинаа

sini

Последни вести

Најмалку 20 лица загинаа при судир на два воза во јапонскиот град Кавасаки, јавува РИА Новости.

При судирот еден од возовите излетал од шините. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести