сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се судрија мал авион и хеликоптер во Мериленд

download

Последни вести

Три лица загинаа во несреќа во која се судрија мал авион и хеликоптер над аеродром во американската сојузна држава Мериленд.

Американските медиуми, повикувајќи се локланите власти, соопштија дека несреќата се случила на аеродромот во местото Фредерик.

Причините за несреќата меѓу авионот и хеликоптерот се уште се истражуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести