недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Се судриле воз и сканија кај Кукуречани

voz-2-520x289

Поврзани вести

На 05.07.2014 година во 16,15 часот на железничката пруга од ЖС-Градско кон ЖС-Кукуречани, на патен премин Кукуречани, се случила железничка незгода помеѓу товарен воз бр.5221 (кој сообраќал на релација Градско-Гевгелија) управуван од машиновозачот Д.К.(1968) од Скопје и влекач-Сканија управуван од М.Н.(1980) од Кавадарци.

Од незгодата, нема повредени лица, а е причинета материјална штета.Во тек е увидот на лице место. Сообраќајот на тој дел од пругата се уште е во прекин.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести