среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Се трага по две тинејџерки, повеќе од 24 часа им нема траг

Две девојчиња на возраст од 13 и 16 години се пријавени за исчезнати во полиција во текот на изминатиот ден.

113420760

Поврзани вести

Во СВР Струмица, В.Б. (39) од с. Баница пријавила дека вчера околу 07.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината тринаесетгодишна ќерка.

Ноќта, пак, во 04.20 часот во тетовската полиција од страна на С.Б. (46) од Тетово било пријавено дека во понеделникот, на 13 март, околу 18.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината шеснаесетгодишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на двете лица.

Најчитани вести