среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Се трага по мажот и автомобилот во Калиманци

Kalimanci_lake-640x480

Последни вести

Се уште се врши увид на локацијата кај вештачката акумулација Калиманци, каде вчера беше пронајдено тело на жена, информираат од Обвинителството.

По наредба на јавниот обвинител, врз пронајденото тело е извршена обдукција.

Телото е идентификувано како 31-годишната Т.С. од с. Дулица. Во близина на акумулацијата се пронајдени траги на автомобил, но се уште не се пронајдени ниту автомобилот, ниту друго лице во водите на езерото.

Надлежниот јавен обвинител интензивно работи на расветлување на причините за смртта.

Најчитани вести