Македонија,Крими хроника

Се удави момче во Куманово

Се удави момче во Куманово

Вчера во с.Думановце, кумановско во Горната Брана Глажња, Ј.О.(18) од с.Љуботен, скопско влегол да се капе во водата, при што се удавил-исчезнал во водите на езерото.

Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Куманово.

Од страна на ЕСЗ-Специјална единица за нуркање извршено е пребарување во водата, но лицето не е пронајдено, а ќе се продолжи на 17.08.2014 година.