сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се удави момче во Куманово

11489mala

Последни вести

Вчера во с.Думановце, кумановско во Горната Брана Глажња, Ј.О.(18) од с.Љуботен, скопско влегол да се капе во водата, при што се удавил-исчезнал во водите на езерото.

Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Куманово.

Од страна на ЕСЗ-Специјална единица за нуркање извршено е пребарување во водата, но лицето не е пронајдено, а ќе се продолжи на 17.08.2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести