среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Се уредува зеленилото на булеварот Видое Смилевски Бато

333

Поврзани вести

Изминатава недела екипите на Град Скопје уредија дел од зеленилото на булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром, кое е со вкупна површина од 2.200 квадратни метри.

Откако се изврши прекопување на земјата и се постави систем за автоматско наводнување на зеленилото со 25 прскалки и тајмери, се израмни површината и се насеа трева.

222

Во текот на наредната недела ќе се уредува и зеленилото пред објектот на поштата на булеварот Видое Смилевски Бато.

На уредувањето на зеленилото работеа екипи на ЈП „Паркови и зеленило“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести