вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Се урна авион на Бахами, девет лица загинаа

Во соопштението на бахамското Министерство за транспорт и авијација се наведува дека авионот „Лир 36 егзекјутив џет“ полетал од главниот град на Бахамите, Насау и се урнал околу 17 часот по локално време при слетувањето на меѓународниот аеродром Гран Бахами.

avion-alpi

Последни вести

Сите девет патници и членови на екипажот загинаа при вчерашното уривање на мал авион на островот Големи Бахами.

Во соопштението на бахамското Министерство за транспорт и авијација се наведува дека авионот „Лир 36 егзекјутив џет“ полетал од главниот град на Бахамите, Насау и се урнал околу 17 часот по локално време при слетувањето на меѓународниот аеродром Гран Бахами.

Се’ уште не е позната причината за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести