петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Се урна авион во Словенија, нема преживеани (ВИДЕО)

Авионот кој е регистриран во САД, патувал на релција Венециа - Лајпциг.

Pad-aviona-u-Sloveniji2-620x350

Последни вести

Четири лица загинаа денеска кога во Словенија при уривање на мал авион со шест седишта, јави Ројтерс, повикувајќи се на соопштение на словенската полиција.

Нема преживеани. Полицијата ги истражува околностите на несреќата, изјавил за британската агенција пртпаролот на словенската полиција, Деан Бозник.

Авионот кој е регистриран во САД, патувал на релција Венециа – Лајпциг.

Идентитетот на загинатите се’ уште не е утврден.

Најчитани вести