среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Колумбија: Се урна „боинг“, петмина загинаа

Авионот „боинг 727“, кој летал на линијата Пуерто Карено - Богота, се урнал три минути по полетувањето.

c0lh2pfuuaavdwe

Последни вести

Петмина членови на екипажот на транспортен авион на компанијата „Аеросукре“ загинаа, а едно лице е тешко повредено откако вчера се урна летало во источниот дел на Колумбија.

Авионот „боинг 727“, кој летал на линијата Пуерто Карено – Богота, се урнал три минути по  полетувањето.

На фотографиите од местото на несреќата се гледа дека по падот авионот се запалил, јави ТАСС.
Причината за несреќата сè уште не е позната.

Најчитани вести