недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Се урна француски полициски хеликоптер, четворица загинати

helikopter

Последни вести

Четворица припадници на француските специјални сили загинаа при уривање на хеликоптер во југозападна Франција.

Хеликоптерот удрил во карпа во близина на населбата Котрет при што загинаа сите четири членови на екипажот, односно пилотот, копилотот и двајца спасувачи.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Премиерот Мануел Валс преку Твитер изрази сочуство до семејствата на загинатите.

Најчитани вести