среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Се урна грчки воен авион

119802-180960

Поврзани вести

Грчки воен авион се урна во реонот на градот Комотини, во северна Грција.

Авионот се уште не е пронајден.

Локални жители изјавуваат дека го виделе пилотот со падобран, што значи дека тој го искористил системот за катапултирање.

Се уште не се познати причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести