петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Се урна хеликоптер со 13 лица, нема преживеани

helikopter

Последни вести

Ниеден преживеан патник не е пронајден после пад на хеликоптер денеска во близина на западната обала на Норвешка, објави тамошната полиција, пренесува „Хина“.

Хеликоптерот во кој патувале 13 лица се урнал западно од Берген, вториот по големина град во Норвешка.

Причините за несреќата се уште не се познати.

Најчитани вести