Свет

Се урна хеликоптер со 13 лица, нема преживеани

Се урна хеликоптер со 13 лица, нема преживеани

Ниеден преживеан патник не е пронајден после пад на хеликоптер денеска во близина на западната обала на Норвешка, објави тамошната полиција, пренесува „Хина“.

Хеликоптерот во кој патувале 13 лица се урнал западно од Берген, вториот по големина град во Норвешка.

Причините за несреќата се уште не се познати.