недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Се урна хеликоптер во Иран -Девет мртви

Загинале пациент и придружба од двајца лекари и пет членови на екипажот.

Се урна хеликоптер во Иран -Девет мртви

Се урна хеликоптер во Иран -Девет мртви

Последни вести

Хеликоптер на иранската служба за вонредни состојби се урна денеска на југот на Иран и притоа загинаа сите девет лица, кои биле во него.

Портпаролот на Црвената полумесечина Мостафа Мортазави рече дека загинале пациент и придружба од двајца лекари и пет членови на екипажот.

Хеликоптерот се урнал околу 30 километри јужно од градот Шираз.

Претставници не ја наведоа причината за несреќата, но според некои извештаи, леталото закачило далекувод.

Најчитани вести