среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се урна хравтски воен МИГ

MIG-21INCRW_2792

Поврзани вести

Авион МИГ на хрватската војска се урна, според првичните информации на подрачјето на Велика Горица, пренесуваат хрватските медиуми.

Пилотот успеал да се спаси.

Во момнтов на терен се пожарникарските екипи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести