понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Се урна ирански авион на Персискиот залив, четири лица загинаа

Жртвите се членови од екипажот

ruskiavion

Поврзани вести

Четири лица загинаа откако помал авион се урнал на Персискиот залив, соопштија иранските медиуми.

Иранската новинска агенција „Ирна“ јавила дека авионот „Фалкон 20“, кој е во сопственост на „Државната авионска организација“, бил на пробен лет кога се урнал кај островото Киш.

Агенцијата навела дека сите четири тела се пронајдени и дека во тек е истрага за причините на несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести