среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 45

Се урна кран во Њујорк – Едно лице загина

Њујоршката полиција го потврди инцидентот, што се случил во раните утрински часови во реонот на Долен Менхетен, пред градските улици да се исполнат со луѓе и возила.

Се урна кран во Њујорк - Едно лице загина

Се урна кран во Њујорк - Едно лице загина

Последни вести

Едно лице загина, а две други се повредени денеска во Њујорк, кога се урна кран поставен крај едно градилиште.

Њујоршката полиција го потврди инцидентот, што се случил во раните утрински часови во реонот на Долен Менхетен, пред градските улици да се исполнат со луѓе и возила.

Полицијата отвори истрага за причините за уривањето на кранот.

Градежниот кран се урнал врз улицата и притоа тешко оштетил десетици автомобили, што биле паркирани.

Најчитани вести