понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Вознемирувачко видео: Се урна малезиски патнички авион, загинаа 295 патници

avion_malez

Последни вести

Малезиски патнички авион од типот Боинг 777 со 280 патници и 15 членови на екипаж, се урна на територијата на Украина, во близина на границата со Русија.

Како што пренесува Ројтерс, Боингот летал од Амстердам за Куала Лумпур. Потврдено е дека сите патници загинале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести