среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Се урна надворешниот ѕид на затворот Идризово

idrizovo-4-

Последни вести

Надворешниот ѕид на затворот “Идризово”,паднал во саботата по полноќ, кога, затворениците спиеле заклучени во ќелиите и немало никој во дворот објави „Вест“.

Во несреќата нема повредени осуденици и стражари, но паѓањето на ѕидот ги стресол како земјотрес. Местото привремено се обезбедува со бодликави жици.

Идризово е меѓу најстарите затвори на Балканот.

Најчитани вести