понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се урна руски товарен авион во Јужен Судан, најмалку 40 мртви (ВИДЕО)

Во товарниот авион имало 20 луѓе, додека, не е познат бројот на луѓе кои загинале на земја. Бојот на жртви сеуште се утврдува.

Се урна руски товарен авион во Јужен Судан, најмалку 40 мртви (ВИДЕО)

Се урна руски товарен авион во Јужен Судан, најмалку 40 мртви (ВИДЕО)

Поврзани вести

Најмалку 41 лице денеска загина кога во близина на аеродромот во Џуби, главниот град на Јужен Судан, се урна руски товарен авион непосредно пред полетувањето. Меѓу загинатите се 12 членови на екипажот, патници и луѓе на земја.

Несреќата ја преживеале само две лица, меѓу кои и дете.

Во товарниот авион имало

Најчитани вести