сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се урна руски воен авион, загинал пилотот

MiG-29-Title

Поврзани вести

Руски воен авион МиГ – 29 се урна утрово во близина на рускиот град Астрахана.

Генералот Виктор Бондарев изјавил дека при падот на авионот загинал пилотот.

– Военото воздухопловство на Русија во моментот спроведува истрага за несреќата, а според прелиминарните податоци, авионот ловец се урнал поради механички дефект, посочи генерал Бондарев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести