недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Се урна товарен авион во Индија

Надлежните се обидуват да го утврдат бројот на жртвите.

avion

Поврзани вести

Товерен авион на индиското Воено воздухопловство од типот „Ц-130Ј Херкулес“, со пет членови на екипажот, се урна денеска во предградие на Гвалиор, во централната индиска држава Мадија Прадеш, соопшти портпаролот на Воздухопловството, капетан Џерард Галвеј.

Истрагата, како и спасувачката операција е во тек. Надлежните се обидуват да го утврдат бројот на жртвите.

Авионот бил на рутински лет и полетал од воздухопловната база во Агри.
 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести