сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се вози по влажни коловози, магла на Стража

magla-avtopat2

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по влажни коловози. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Демир Капија – Удово и Катланово-Велес.

На патниот правец Крак-Стража-Кичево има магла со видливост до 50 метри.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“  се на терен и редовно ги оддржуваат  проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести